Medycyna estetyczna
Zabiegi medyczne oraz zdrowie

Boarded to Death – dlaczego utrzymanie certyfikacji jest złe dla lekarzy i pacjentów ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dodanie ciągłych działań ABIM MOC, które nie mają udokumentowanej skuteczności, do tej już przytłaczającej listy jest uciążliwe i zmniejsza czas potrzebny lekarzom na opiekę nad pacjentem. Chociaż niektórzy członkowie społeczności medycznej uważają, że nie jest nierozsądne zwracanie się do lekarzy o formalne udokumentowanie swojego zasobu wiedzy co 10 lat, inni głęboko wierzą, że pytania egzaminacyjne nie mają związku z ich praktyką lub wiarygodnym wskaźnikiem wiedzy lekarzy. ABIM opisuje swoje testy jako psychometryczne prowadzące do wysokiej niezawodności i powtarzalności 2, ale nie udokumentowano wyraźnej korelacji między tymi wynikami badań a wynikami pacjentów. Co więcej, wielu lekarzy uważa, że testy zamkniętych książek nie są już istotne, ponieważ lekarze mogą teraz łatwo zwracać się do zasobów internetowych, a także do swoich kolegów, jednocześnie dbając o pacjentów.
ABIM rozwinęło się w duże przedsiębiorstwo. Ekonomika certyfikacji jest ujawniona na formularzu ABIM Internal Revenue Service Form 990, który jest wymagany od wszystkich organizacji non-profit (www.guidestar.org). W 2012 roku, w roku złożenia ostatniego wniosku, ABIM otrzymało ponad 55 milionów USD od lekarzy ubiegających się o certyfikację. Kilku członków zarządu i dyrektor wykonawczy są wysoko wynagradzani. Wielu respondentów do funkcji Journal wyraziło pogląd, że program MOC był w istocie działalnością generującą pieniądze dla ABIM. 5 Większość amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej jest teraz skoncentrowana na wartości, a lekarze ciężko pracują, aby zapewnić lepszą opiekę nad pacjentem po niższych kosztach. MOC zapewnia przeciwieństwo – działanie bez udowodnionej skuteczności przy wysokich kosztach. Opłaty MOC wahają się od 2 715 USD do 3 335 USD co 10 lat; na dodatek są to koszty podróży do ośrodków egzaminacyjnych, kursów przeglądowych i czasu spędzonego poza praktyką. Uważam, że podobnie jak reszta środowiska medycznego, ABIM powinien koncentrować się na skuteczności, jednocześnie obniżając koszty i obniżając opłaty.
Wszyscy wspieramy uczenie się przez całe życie, ale już istnieje doskonała alternatywa dla MOC: ciągła edukacja medyczna (CME). Obecnie licencje medyczne dla lekarzy wymagają corocznego minimum około 25 godzin CME, w zależności od stanu. Lekarze akceptują ten wymóg, ponieważ postrzegają go jako wartość. Organizacje zapewniające uznane programy CME są regulowane przez Radę Akredytacyjną ds. Ustawicznego Kształcenia Medycznego, która wymaga, aby każda oferta CME zapewniała analizę luki edukacyjnej , ocenę potrzeb, informacje o potencjalnych konfliktach interesów mówiących i ocenach kursów, a także spełniające inne standardy wydajności. Oferty CME muszą konkurować ze sobą, a zatem zapewniają wybór. Jeśli lekarze nie dostrzegają wartości w konkretnej ofercie CME, pójdą gdzie indziej – sytuacja w jaskrawym kontraście z monopolem ABIM na MOC.
Istnieje wiele opinii na temat zmiany MOC. Moim głównym zaleceniem byłoby umożliwienie zastąpienia 25 rocznych godzin CME aktualnymi wymaganiami MOC, które muszą być spełnione co dwa lata. Takie działanie wyeliminowałoby opcjonalne moduły, które miałyby niewielką wartość praktyczną, w tym całą wiedzę medyczną, poprawę praktyki i moduły bezpieczeństwa pacjentów
[hasła pokrewne: polcortolon, metamina, ośrodek chorób rzadkich ]
[patrz też: chemioterapia neoadjuwantowa, psychoterapia grupowa warszawa, pozycję podczas stosunku film ]

Tags: , ,

No Responses to “Boarded to Death – dlaczego utrzymanie certyfikacji jest złe dla lekarzy i pacjentów ad”

  1. Old Orange Eyes Says:

    ja mam niedoczynność na tle Hashimoto

  2. Aleksandra Says:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Żywienie w chorobie Hashimoto[...]

  3. Monika Says:

    Nie bardzo zrozumialem zasade tego

Powiązane tematy z artykułem: chemioterapia neoadjuwantowa pozycję podczas stosunku film psychoterapia grupowa warszawa