Medycyna estetyczna
Zabiegi medyczne oraz zdrowie

Czas po czasie – konsekwencje polityki zdrowotnej w studium przypadku trzech pokoleń ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

A ponieważ potrzeby tych pacjentów stały się bardziej złożone, podobnie jak wymagania wobec systemów medycznych i społecznych wokół nich. Nasi koledzy kliniczni, którzy dokonali przeglądu tej osi czasu, mieli szereg reakcji, w tym frustrację, że sami pacjenci nie byli skłonni lub nie byli w stanie przejąć większej kontroli nad swoimi problemami społecznymi i medycznymi. Ale jedna rzecz, którą od razu widzi klinicysta, to fakt, że jego własna zdolność do zmiany ogólnej trajektorii problemów zdrowotnych takich pacjentów za pomocą tradycyjnych środków medycznych jest w najlepszym wypadku ograniczona. Czujemy się tak, jakbyśmy byli lekarzami medycznymi stojącymi przed pacjentem z brzuchem chirurgicznym. Wiemy, że narzędzia, którymi dysponujemy, nie będą działać.
Niemniej jednak, z pragmatycznej perspektywy, kiedy jesteśmy lekarzami opiekującymi się takimi pacjentami, nasza praca ma pomóc tym bardzo realnym istotom ludzkim – którzy mogą, podobnie jak Muriel, Janine i Joshua, mieć swoje znaczące uroki. Ale mamy także role zarządców zasobów społecznych, które muszą być wykorzystywane do zapewnienia opieki wszystkim. Zgrubne oszacowanie kosztów świadczenia usług opiekuńczych i innych usług społecznych dla tych trzech osób w ciągu roku poprzedzającego przegląd wykresu wyniosło około miliona GBP (1,68 miliona USD). Nie wszystkie te koszty są rozliczane przez tradycyjną opiekę zdrowotną – na przykład szacowane są na 40 000 funtów (67 100 USD) za karę więzienia – ale wszystkie stanowią wydatki z funduszy podatników, które można było wykorzystać w inny dobry sposób. Uważamy, że szacunki kosztów są w rzeczywistości konserwatywne i że rzeczywiste łączne koszty opieki zdrowotnej i koszty społeczne dla trzech pacjentów są wyższe.
Oczywiście ci trzej pacjenci nie są problemem. W rzeczywistości współzależność problemów społecznych i zdrowotnych dotyczy pacjentów wszystkich warstw społecznych i wszystkich rodzajów schorzeń. W związku z tym uważamy, że studium przypadku podkreśla potrzebę ponownej oceny tego, jak myślimy o strategii, kiedy staramy się przeprojektować opiekę zdrowotną.
Wiemy już, że na poziomie populacji mamy przewidywalne słabe wyniki zdrowotne (szczególnie dla pacjentów z problemami zdrowia psychicznego) i że mamy głęboko zakorzenione dysfunkcje w naszym systemie. Odpowiednio reagujemy na kryzysy, ale nie koncentrujemy się raczej na zapobieganiu lub szerszych uwarunkowaniach zdrowia. Zbyt często opieka jest fragmentaryczna, nieplanowana i nieskoordynowana, niezależnie od statusu ekonomicznego pacjenta. Jako klinicyści jesteśmy boleśnie świadomi rosnących wymagań takich pacjentów, rosnącej złożoności przypadków pacjentów (np. Pacjentów w podeszłym wieku z wieloma współistniejącymi chorobami), a także fragmentacji i złej koordynacji systemów wokół nas.
Uważamy, że przesłanie wynikające z tej osi czasu jest takie, że musimy zreorganizować opiekę nad osiąganiem wartości dla pacjentów – i że musimy to robić w bardziej przemyślany i strategiczny sposób. Jeśli naprawdę staramy się poprawić wyniki zdrowotne pacjentów, najpierw musimy zdefiniować wszystkie działania, które mogą poprawić zdrowie określonych grup populacji, czyli określić, co strategowie organizacji nazywają analizami łańcucha wartości . tych działań – takich jak zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych i żywieniowych – leży poza tradycyjnym systemem opieki zdrowotnej
[przypisy: leczenie kanałowe pod mikroskopem warszawa, wstyd przed dentystą, ośrodek chorób rzadkich ]
[przypisy: centrum rehabilitacji kraków, sanitas lublin rejestracja, artefakty ruchowe ]

Tags: , ,

No Responses to “Czas po czasie – konsekwencje polityki zdrowotnej w studium przypadku trzech pokoleń ad”

 1. Borys Says:

  Nic mi sie nie dzieje od momentu wizyty.

 2. Ignacy Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: pantomograf Gliwice[...]

 3. Judge Says:

  Jako, ze jestem cukrzykiem, kupiłem ten zachwalany olej

 4. Julita Says:

  Article marked with the noticed of: Chirurg[...]

 5. Gaja Says:

  Polecono mi fototerapię

 6. Nicola Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: ANTI AGING[...]

 7. Spider Fuji Says:

  Po raz pierwszy ktoś mówi, jak jest w rzeczywistości

Powiązane tematy z artykułem: artefakty ruchowe centrum rehabilitacji kraków sanitas lublin rejestracja