Medycyna estetyczna
Zabiegi medyczne oraz zdrowie

Czas po czasie – konsekwencje polityki zdrowotnej w studium przypadku trzech pokoleń

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zgodnie z konwencjonalną wiedzą przeprojektowanie opieki zdrowotnej wymaga odejścia od problemów poszczególnych pacjentów i analizowania wzorców wyników i kosztów dla dużych populacji pacjentów. Jako praktykujący lekarze pierwszego kontaktu uważamy, że przydatna, uzupełniająca się perspektywa może wynikać z przeciwnego działania: intensywnego patrzenia na zdrowie i opiekę zdrowotną danej osoby, ale rozszerzania soczewki, przez którą pacjent jest oglądany. Chcieliśmy rozważyć całą historię życia pacjenta – i wiele więcej. Co więcej, w jednym z ostatnich przypadków okazało się, że trzy pokolenia jednej rodziny opiekowały się tym samym lekarzem pierwszego kontaktu, który uznał, że podobne problemy pojawiały się w każdym pokoleniu, zniechęcając do przewidywalności. Nasza oś czasu została zaczerpnięta z szczegółowego przeglądu dokumentacji medycznej Muriel (ur. 1935), jej córki Janine (ur. 1958) i syna Janine Joshua (ur. 1977). Wykorzystaliśmy informacje z dokumentacji medycznej tych trzech pacjentów, aby z grubsza oszacować koszty opieki w ciągu roku poprzedzającego przegląd wykresu.
Analiza przypadku trzech pokoleń rodziny z chorobami przewlekłymi. Panel A przedstawia harmonogram kontaktów w opiece zdrowotnej i innych wydarzeniach z życia Muriel, Janine i Joshua, a panel B pokazuje liczbę różnych rodzajów kontaktów opieki zdrowotnej dla każdego z trzech pacjentów w latach 2012-2013, wraz z szacunkami Związane z tym koszty. Aby przeliczyć funty brytyjskie na dolary amerykańskie, pomnóż przez 1,63. BMI oznacza wskaźnik masy ciała, waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach; Przewlekła obturacyjna choroba płuc COPD; Oddział ratunkowy ED; Żołądkowo-jelitowy przewodu pokarmowego; Lekarz ogólny GP; IV dożylnie; i terapia zajęciowa OT.
To trzypokoleniowe badanie przypadku pokazuje splątane skutki ubóstwa, depresji, alkoholizmu, narkomanii, bezrobocia, przemocy domowej, a czasami uwięzienia poszczególnych członków rodziny i całej rodziny. Każdy członek rodziny narodził się w chaotycznym kontekście społecznym, a następnie społecznym i przypuszczalnie niektórych genetycznych czynnikach połączonych w celu doprowadzenia do osobistej spirali w dół. Gdyby zapisy były dostępne dla ojca i babki Muriel, najprawdopodobniej mielibyśmy pięciopokoleniowe badanie przypadku z podobnymi tematami.
Studium przypadku ujawniło, co nie będzie zaskoczeniem dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej: że społeczne determinanty zdrowia faktycznie determinują zdrowie. Historie życiowe tych trzech osób są przerywane zdarzeniami związanymi z opieką zdrowotną: złamaniami, hospitalizacjami (z powodu niewydolności serca, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, choroby wątroby, choroby nerek, drgawek i krwawienia z przewodu pokarmowego), prób samobójczych i przyjęć psychiatrycznych. Wzorce zachowań związane z deprywacją i chorobami psychicznymi doprowadziły do opracowania podręcznika z zakresu chorób przewlekłych.
Dane są oczywiście ważne, ale liczby czasami oznaczają porządek w tym, co się dzieje, co może być mylące. Opowiadania są lepsze w uchwyceniu innego typu wielkiego obrazu . Przedstawiony tu chaos zwierciadlanej odzwierciedla chaos życia tych ludzi i systemów, które starają się je wspierać. Chociaż ich klinicyści w pełni rozumieją wpływ problemów zdrowia społecznego i psychicznego na zdrowie fizyczne, pacjenci zniknęli w okresie przejścia do dorosłości, aby ponownie pojawić się w systemie opieki zdrowotnej, ponieważ efekty ich zachowań
[podobne: polcortolon, anatomia palpacyjna, cennik leczenia zębów ]
[przypisy: chemioterapia neoadjuwantowa, psychoterapia grupowa warszawa, pozycję podczas stosunku film ]

Tags: , ,

No Responses to “Czas po czasie – konsekwencje polityki zdrowotnej w studium przypadku trzech pokoleń”

  1. Maria Says:

    Dwóch lekarzy mnie zbyło, wyraźnie nie chcieli tego kłopotu.

  2. Melania Says:

    [..] Cytowany fragment: dentysta warszawa żoliborz[...]

  3. Old Orange Eyes Says:

    natury opatentowac biznes nie moze

Powiązane tematy z artykułem: chemioterapia neoadjuwantowa pozycję podczas stosunku film psychoterapia grupowa warszawa