Medycyna estetyczna
Zabiegi medyczne oraz zdrowie

Leczenie bólu związanego z endometriozą za pomocą Elagolix, doustnego antagonisty GnRH ad 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Wzrosty te były istotnie wyższe w obu grupach elagoliksowych niż w grupie placebo, z wyjątkiem cholesterolu HDL w Elaris EM-I i triglicerydów w obu badaniach w grupach otrzymujących elagolix w mniejszej dawce (Tabela 3). Wystąpiła niewielka, ale istotna różnica w stosunku do placebo w średnim wzroście od wartości początkowej do 6 miesięcy w stosunku cholesterolu LDL do cholesterolu HDL w grupie z wyższą dawką w każdej próbie oraz w grupie Elaris EM-I w grupie otrzymującej niższą dawkę (tabela 3). Mniej niż 20% kobiet w każdej grupie otrzymującej elagolix miało stężenie cholesterolu LDL większe niż 160 mg na decylitr (4,14 mmol na litr) 26 lub stężenie trójglicerydów powyżej 200 mg na decylitr (2,26 mmol na litr) 26 w dowolnym momencie leczenia (Tabela 3). Nie było istotnych różnic między elagolixem i placebo w średniej zmianie od wartości początkowej do 6 miesięcy w zakresie stężenia glukozy we krwi (Tabela S9 w Dodatku uzupełniającym). Odsetek zmniejszył się od wartości początkowej do 6 miesięcy w grubości endometrium po zastosowaniu elagoliksu, chociaż nie przeprowadzono porównań statystycznych dla pomiarów endometrialnych; wyższy odsetek kobiet w każdej grupie otrzymującej elagolix wykazywał brak miesiączki w miesiącach od do 6 niż w grupie placebo (tabela S10 w dodatkowym dodatku). Na podstawie próbek pobranych z biopsji endometrium w badaniu Elaris EM-I po 6 miesiącach większy odsetek kobiet wykazywał normalne, spoczynkowe lub minimalnie stymulowane przebiegi endometrialne w grupach elagoliksowych niż w grupie placebo; w żadnej z grup elagolix nie stwierdzono patologicznych objawów, w tym przerostu (tabela S11 w dodatkowym dodatku).
W dwóch próbach stwierdzono 23 ciąże w okresie interwencji. Spośród ośmiu ciąż w grupach elagolix wystąpiły 3 porody żywych (bez wad wrodzonych), spontaniczna aborcja, 2 zakończenia ciąży i 2 straty w obserwacji (Tabela S12 w Dodatku uzupełniającym).
Dyskusja
W dwóch dużych, randomizowanych badaniach kontrolowanych placebo, stwierdziliśmy, że kobiety z umiarkowanym lub ciężkim bólem związanym z endometriozą, które otrzymały dwie różne dawki elagoliksu, miały znacznie niższy wynik w przypadku bolesnego miesiączkowania i niemęczeniowego bólu w miednicy mniejszej niż ci, którzy otrzymywali placebo po 3 miesiącach i 6 miesięcy leczenia. Wyniki te zostały poparte znacznie lepszymi wynikami dla bólu związanego z endometriozą w Skali Oceny Numerycznej po 3 miesiącach u tych, którzy otrzymali elagoliks niż u osób otrzymujących placebo. Ponadto kobiety, które otrzymywały wyższą dawkę elagoliksu (200 mg dwa razy na dobę) miały znacznie lepsze wyniki w odniesieniu do stosowania ratunkowych środków przeciwbólowych po 3 miesiącach i 6 miesiącach, dyspareunii po 3 miesiącach i ratowania stosowania opioidów po 3 miesiącach niż czy osoby otrzymujące placebo. Obserwowana poprawa jakości życia była zgodna z pierwszorzędnymi i kluczowymi drugorzędowymi punktami końcowymi.
Ustaliliśmy próg dla obniżenia oceny bólu na 3 miesiące z analizą charakterystyki działania odbiornika z wykorzystaniem odpowiedzi na kwestionariusz Pacjentki z globalnym impetem zmian, procedura, która jest powszechna w badaniach nad bólem27, ale nowatorska w tej populacji pacjentów. Wielkość zmniejszenia bolesnego miesiączkowania wywołanego przez elagoliks okazała się większa niż wielkość zmniejszenia niemęcz- nego bólu w miednicy; bolesne miesiączkowanie jest głównie zależne od cyklicznych zmian w hormonach jajników, podczas gdy mechanizm bólu niemęczniowego miednicy jest bardziej złożony.28
Doustny elagolix miał działanie hipoestrogenne – w tym zmniejszoną gęstość mineralną kości, zwiększone poziomy lipidów i zwiększoną częstość uderzeń gorąca – które były podobne do działania agonistów GnRH do wstrzykiwań, ale wielkość efektów może się różnić
[hasła pokrewne: chlorella zastosowanie, medycyna po dyplomie pediatria, nzoz szczecin ]
[podobne: centrum rehabilitacji kraków, sanitas lublin rejestracja, artefakty ruchowe ]

Tags: , ,

No Responses to “Leczenie bólu związanego z endometriozą za pomocą Elagolix, doustnego antagonisty GnRH ad 7”

 1. Pola Says:

  Jakiś czas temu pewna firma wprowadziła na Polski rynek test na niedoczynność tarczycy

 2. Ewa Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: skóra[...]

 3. Damian Says:

  takie czasy nastały i gotujemy się w falach radiowyc

 4. Celtic Charger Says:

  [..] Cytowany fragment: Icoone Wrocław[...]

 5. Mr. Fabulous Says:

  Rozumiem, że największy problem że nie ma badań

Powiązane tematy z artykułem: artefakty ruchowe centrum rehabilitacji kraków sanitas lublin rejestracja