Medycyna estetyczna
Zabiegi medyczne oraz zdrowie

Leczenie bólu związanego z endometriozą za pomocą Elagolix, doustnego antagonisty GnRH ad 8

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Obie dawki elagolix wpłynęły na gęstość mineralną kości, a różnice były znaczące w porównaniu z placebo, chociaż różnica między niższą dawką elagolix a placebo (zakres, -0,41% do -1,28% w mierzonych regionach) była mniejsza niż dla wyższej dawki. Różnice w średniej procentowej zmianie gęstości mineralnej kości między wyższą dawką elagoliks a placebo wahały się od -1.73% do -3,08% w mierzonych regionach, co jest równoważne absolutnym różnicom w wyniku z od około 0,15 do 0,30.29. analizujemy, oceniamy, czy te ubytki są odwracalne po odstawieniu elagoliksu, jak opisano w przypadku octanu leuprolidu30. Po 6 miesiącach leczenia, mniej niż 5% kobiet w grupach otrzymujących elagoliks uzyskało wynik az -1,5 lub mniej dla gęstości mineralnej kości w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Nastąpiło również przesunięcie profilu lipidowego za pomocą leczenia elagolix i obejmowało zarówno korzystne zmiany (podwyższony poziom cholesterolu HDL), jak i niekorzystne zmiany (podwyższony poziom cholesterolu LDL). Niektóre dane wskazują na potencjalne zwiększone ryzyko choroby niedokrwiennej serca u kobiet z endometriozą, 31 które mogą być częściowo związane z wycięciem macicy lub ooforektomią. Chociaż ta młoda populacja była ogólnie niskiego ryzyka, nie wiadomo, czy te zmiany w poziomach lipidów wpłynęłyby na długoterminowe ryzyko sercowo-naczyniowe. W małym badaniu agonista GnRH spowodował podobne przesunięcie poziomów lipidów, ze średnim wzrostem poziomu cholesterolu LDL wynoszącym 14,6 mg na decylitr (0,38 mmol na litr) po 12 miesiącach leczenia.
Nie stwierdziliśmy niekorzystnego wpływu na endometrium po 6 miesiącach leczenia elagolix. W badaniu Elaris EM-I odsetek kobiet, które normalnie wycinały lub minimalnie stymulowały tkankę na próbkach biopsji endometrium był większy w grupach elagolix niż w grupie placebo. To odkrycie sugeruje, że elagolix był związany z efektem antyproliferacyjnym przy każdej dawce i z atrofią endometrium przy wyższej dawce, co było zgodne ze zmniejszeniem grubości endometrium w tej dawce.
Preparat Elagolix nie powodował całkowitego zahamowania owulacji w żadnej z dwóch dawek.25 Chociaż kobiety zostały poinstruowane, aby stosować podwójną niehormonalną antykoncepcję, podczas badań zgłaszano ciąże. W badaniach tych nie stwierdzono żadnych anomalii w grupach elagolix, ale nie można było wnioskować o wpływie elagoliks na ciążę ze względu na niewielką liczbę ciąż.
Chociaż nie przeprowadziliśmy wcześniej określonych testów statystycznych w celu porównania dwóch dawek elagolix, kobiety w grupie leczonej dawką o większej dawce wykazywały większy spadek bólu i cięższe objawy niepożądane hipoestrogeniczne niż u osób z niższą dawką, co sugeruje możliwość indywidualnego dostosowania tych dwóch dawek w celu zrównoważenia skuteczności z efektami hipoestrogenicznymi. Obserwowane zmniejszenie bólu i doniesienia o niepożądanych objawach niepożądanych były zgodne z mechanizmem działania elagolix, który w sposób konkurencyjny hamuje receptory GnRH w przysadce mózgowej i prowadzi do szybkiego zmniejszenia liczby krążących gonadotropin i estradiolu.25 Mechanizm ten różni się od mechanizmu GnRH. agonistów, którzy po początkowej fazie stymulacyjnej odczulają receptory GnRH w przysadce mózgowej, a następnie powodują zmniejszenie liczby gonadotropin przysadkowych i całkowitą supresję estradiolu do poziomów, które są równoważne z tymi związanymi z obustronnym wycięciem jajowodów.34 Agoniści są skuteczni w zmniejszaniu zarówno bolesnego miesiączkowania, jak i niemęczącego bólu miednicy u kobiet z endometriozą.34 Jednak głębokie zahamowanie estrogenów związane z ich stosowaniem prowadzi do znacznych efektów hipoestrogenicznych.
[przypisy: polcortolon, wstyd przed dentystą, chlorella zastosowanie ]
[przypisy: fsh cena badania, fizjoterapia uroginekologiczna, bedicort g zamiennik bez recepty ]

Tags: , ,

No Responses to “Leczenie bólu związanego z endometriozą za pomocą Elagolix, doustnego antagonisty GnRH ad 8”

 1. Married Man Says:

  Moze i prawda ale lekarze mowia inaczej

 2. Mad Irishman Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: praca jako opiekunka w niemczech[...]

 3. Laura Says:

  może ktoś wie, jak szybko (w dniach) można i należy podjąc rehabilitację u chorego z nadciśnieniem

 4. Sandbox Says:

  [..] Cytowany fragment: kreatyna[...]

 5. Mr. Wholesome Says:

  Jagody Goji sa uzywane od dobrych kilkunastu lat

Powiązane tematy z artykułem: bedicort g zamiennik bez recepty fizjoterapia uroginekologiczna fsh cena badania