Medycyna estetyczna
Zabiegi medyczne oraz zdrowie

Leczenie bólu związanego z endometriozą za pomocą Elagolix, doustnego antagonisty GnRH ad 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Takie efekty ograniczają czas leczenia, który można podawać bez hormonalnej terapii zastępczej, a leczenie nie może być dostosowane do dawki w celu złagodzenia tych skutków.1,3,32,35,36 Na przykład, leczenie samym octanem leuprolidu wiązało się z średnie procentowe zmniejszenie względem linii podstawowej gęstości mineralnej kości w odcinku lędźwiowym o 3,2% po 6 miesiącach io 6,3% po 12 miesiącach; Ponadto odsetek przerw w leczeniu wyniósł 6% z powodu uderzenia gorąca i 8% z powodu zmian emocjonalnych. 32 Charakterystyka naszej populacyjnej populacji kobiet przed menopauzą z endometriozą była podobna do tej u pacjentów z epidemiologicznych badań endometriozy i przewlekłego bólu miednicy.37-39 Wyniki bezpieczeństwa i skuteczności Elaris EM-II potwierdziły wyniki Elaris EM-I, które pokazał wewnętrzną ważność. Te dwie próby były ograniczone przez kryteria wejściowe i długość okresu interwencji. Na przykład, działanie elagolix nie było badane u kobiet z wynikiem az mniejszym niż -1,5 dla gęstości mineralnej kości lub u kobiet z dużymi guzami endometrialnymi. Ponieważ rozpoznania chirurgiczne wystąpiły w ciągu ostatnich 10 lat, ocena stopnia zaawansowania endometriozy była niepełna i nie była stosowana w analizie. Próby te były ograniczone do 6 miesięcy leczenia; jednakże, długotrwałe lub powtarzające się kursy elagolix będą prawdopodobnie potrzebne do zarządzania lekami. Dane z okresów obserwacji i 6-miesięcznych badań nad wydłużeniem mogą dostarczyć dodatkowych informacji na temat zmian gęstości mineralnej kości i poziomów lipidów w dłuższym czasie. Możemy również dowiedzieć się, czy zmiany związane z elagolix są trwałe lub czy można je odwrócić w przypadku przerwania leczenia, wyniki, które dodatkowo wpłyną na profil ryzyka i korzyści każdej dawki. Wymagana jest dodatkowa ocena ogólnego profilu bezpieczeństwa wielokrotnych cykli leczenia elagolix.
Podsumowując, stosowanie elagoliksu w dwóch dawkach – 150 mg raz na dobę i 200 mg dwa razy na dobę – spowodowało zmniejszenie dwóch spośród charakterystycznych objawów bólu endometriozy, bolesnego miesiączkowania i niemęczeniowego bólu w miednicy, po 3 miesiącach i 6 miesiącach leczenia. Zgodnie z mechanizmem działania, leczenie elagolix skutkowało efektami hipoestrogenicznymi, w tym uderzeniami gorąca i zmianami gęstości mineralnej kości i poziomów lipidów.
[przypisy: poradnia otolaryngologiczna, medycyna estetyczna lodz, leczenie kanałowe pod mikroskopem warszawa ]
[patrz też: leczenie lekomanii, nfz przegladarka skierowan do sanatorium, stomatologia estetyczna szczecin ]

Tags: , ,

No Responses to “Leczenie bólu związanego z endometriozą za pomocą Elagolix, doustnego antagonisty GnRH ad 9”

 1. Konrad Says:

  Jeśli nie chorujesz na jakaś popularną znaną przez lekarza chorobę

 2. Onion King Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Gliwice stomatolog[...]

 3. Old Regret Says:

  Wyjątkowo niechlujnie pod względem pisowni napisany artykuł.

 4. Screwtape Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dentysta Kraków[...]

 5. Aurelia Says:

  nie musisz leżeć cały czas w łóżku chyba że faktycznie źle się czujesz

Powiązane tematy z artykułem: leczenie lekomanii nfz przegladarka skierowan do sanatorium stomatologia estetyczna szczecin