Medycyna estetyczna
Zabiegi medyczne oraz zdrowie

Osiąganie i utrzymanie eliminacji polio – nowe strategie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Minęły już prawie 2 lata od ostatniego znanego przypadku polio o typie 3, który wystąpił w Nigerii, i choć jest jeszcze zbyt wcześnie, by świętować, zniknięcie drugiego z trzech serotypów wirusa polio (transmisja typu 2 została wyeliminowana w 1999 r.) Stanowi poważne kamień milowy i dowód na to, że globalna eliminacja porażennego zapalenia mózgu i głowy jest możliwa do osiągnięcia. Transmisja wirusa polio została zidentyfikowana w 10 krajach w tym roku, ale ponad 75% przypadków miało miejsce w Pakistanie, gdzie bojownicy antyrządowi odmówili immunizacji ponad 300 000 dzieci przez ponad 2 lata. Tego lata działania wojskowe otworzyły kilka obszarów dla zespołów szczepień i zapewniły możliwość dostarczenia doustnej szczepionki przeciw polio (OPV) wraz z innymi podstawowymi usługami zdrowotnymi dla wysiedlonych dzieci i rodzin, a także stwarzały ryzyko rozprzestrzeniania się osób zakażonych wirusem polio w szerszym zakresie. region. Wiele dodatkowych rund uodpornienia dotyczy innych krajów, w których niedawno przeprowadzono polioawirusy typu oraz dodatkowe kraje, w których występuje ryzyko ponownej infekcji. Biorąc pod uwagę znaczny postęp w Nigerii i niewielką liczbę przypadków polio zidentyfikowanych gdzie indziej w Afryce w ostatnich miesiącach, obecnie możliwe jest, że do końca roku kontynent będzie wolny od polio.
Ostatnia dekada przyniosła nowych partnerów konsorcjum Global Polio Eradication Initiative (GPEI), nowe narzędzia do poprawy immunizacji i nadzoru, nowe poczucie pilności dotyczące ukończenia eliminacji i pewność, że taki wyczyn jest możliwy. Liczy się kilka czynników: ulepszenie planowania dodatkowych działań w zakresie immunizacji, wsparcie w zakresie realizacji innych kluczowych interwencji zdrowotnych za pośrednictwem programu polio, innowacje, takie jak mapowanie systemu globalnego pozycjonowania i strategie, w tym tworzenie stacji immunizacyjnych w punktach tranzytowych i zaangażowanie przywódców rządowych, tradycyjnych i religijnych na wszystkich szczeblach. Dalsze zmniejszanie ryzyka międzynarodowego wywozu polio z krajów, w których jest on endemiczny – eksport stanowił 60% wszystkich przypadków polio w 2013 r. – Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) niedawno wyznaczyła polio jako awarię zdrowia publicznego o międzynarodowym Przepisy dotyczące zdrowia i zalecił, aby podróżni opuszczający kraj z aktywną transmisją otrzymywali dodatkowe szczepienia.
Ustna kampania szczepionkowa przeciwko polio w osadzie Fulani, Mashakeri, Kebbi, Nigeria, wrzesień 2011. Bill i Melinda Gates Foundation / Prashant Panjiar.
W miarę kurczenia się obszarów o przedłużonym przekazywaniu polio i zmniejszania się różnorodności genetycznej pozostałych wirusów polio typu 1, globalne organy zdrowia publicznego przygotowują się do stopniowego przejścia od żywego, atenuowanego OPV do inaktywowanej szczepionki przeciw polio (IPV), pierwotnie wprowadzonej w 1955 r. może wydawać się sprzeczne z intuicją zastąpienie OPV, taniej szczepionki łatwo podawanej w dwóch kroplach doustnych (patrz zdjęcie), z IPV, który jest co najmniej 10-krotnie droższy w produkcji i podawany przez wstrzyknięcie, przerwanie OPV zawsze było składnikiem plany polio-eradykacyjne ze względu na występowanie paralitycznego poliomyelitis związanego z szczepionką u bardzo niewielkiej części biorców OPV (na przykład <1 na 750 000 biorców w Stanach Zjednoczonych).
Istnieją dwa dodatkowe wyzwania, które sprawiają, że przejście z OPV na IPV jest konieczne, z których żadna nie była przewidziana, gdy Światowe Zgromadzenie Zdrowia uruchomiło GPEI w 1988 r.
[podobne: cennik leczenia zębów, wstyd przed dentystą, chlorella zastosowanie ]
[przypisy: przychodnia salus, alfa pvp skutki uboczne, stomatolog mokotów ]

Tags: , ,

No Responses to “Osiąganie i utrzymanie eliminacji polio – nowe strategie”

 1. Natural Mess Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do okulista[...]

 2. Magdalena Says:

  Kurcze miesni to cukier w diecie

 3. Karolina Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu opieka domowa warszawa[...]

 4. Miłosz Says:

  Od jakiegoś czasu mam wysokie ciśnienie 

Powiązane tematy z artykułem: alfa pvp skutki uboczne przychodnia salus stomatolog mokotów