Medycyna estetyczna
Zabiegi medyczne oraz zdrowie

Skuteczność szczepionki przeciwko grypie w Stanach Zjednoczonych w sezonie 2015-2016 ad 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Skuteczność szczepionki obliczono jako (1-OR) x 100, przy czym OR oznacza iloraz szans dla testu pozytywnego na obecność wirusa grypy wśród uczestników, którzy zostali zaszczepieni w sezonie lub sezonach zainteresowania w porównaniu do uczestników, którzy nie otrzymali żadnego szczepienia w żadnym sezonie (odniesienie Grupa). Poziome kreski wskazują 95% przedziały ufności. W stosunku do szczepów A (H1N1) pdm09 i B / Yamagata, skuteczność szczepionek w sezonie 2015-2016 wśród uczestników w wieku 9 lat lub starszych była podobna w przypadku pacjentów, którzy byli również szczepieni w poprzednim sezonie (2014-2015) i tych, którzy nie (Figura 4). Przeciwko B / Victoria, szacunkowa skuteczność szczepionki na lata 2015-2016 była niższa wśród uczestników, którzy zostali zaszczepieni w latach 2014-2015 niż wśród uczestników, którzy tego nie zrobili, chociaż różnica nie była znacząca (33% [95% CI, -8 do 58 ] vs 62% [95% CI, 27 do 80], P = 0,10).
Analizy wrażliwości
Nasze wyniki były wiarygodne w odniesieniu do metody określania szczepień przeciwko grypie (tylko raport uczestnika, elektroniczne rejestry szczepień plus możliwy wiarygodny raport uczestnika lub tylko elektroniczne zapisy o immunizacji) (Tabela S3 w dodatkowym dodatku). Gdy analiza była ograniczona do uczestników, którzy zapisali się do 5 dni po wystąpieniu choroby, oszacowanie skuteczności szczepionki było wyższe u dorosłych w wieku 65 lat lub starszych niż w populacji podstawowej, chociaż nie w znacznym stopniu (69% [95% CI , 42 do 83] wobec 42% [95% CI, 6 do 64]). W innych grupach wiekowych ograniczenie analizy do uczestników, którzy zarejestrowali się w okresie krótszym niż 5 dni po wystąpieniu choroby, nie zmieniło znacząco oceny skuteczności szczepionki. W analizie skuteczności szczepionki wśród dzieci w wieku poniżej 18 lat włączenie częściowo zaszczepionych dzieci nie zmieniło szacunkowej oceny skuteczności ogólnej lub według typu szczepionki o więcej niż 4 punkty procentowe.
Dyskusja
W sezonie grypy 2015-2016 szczepionki przeciwko grypie były skuteczne przeciwko wirusom grypy w ogóle, a zwłaszcza przeciwko A (H1N1) pdm09. Ogólna skuteczność szczepionki wynosiła 48%, odkrycie zgodne z innymi sezonami, w których szczepy szczepionkowe były antygenowo podobne do krążących szczepów wirusa, 3,8,9, a szczepionki inaktywowane były skuteczne zarówno przeciwko wirusom A (H1N1) pdm09, jak i wirusom grypy typu B. Jednak pomimo zmiany szczepu A (H1N1) pdm09 w czterowalentnej żywej atenuowanej szczepionce, 8 ponownie zaobserwowaliśmy, że ta szczepionka nie była skuteczna u dzieci, szczególnie przeciwko A (H1N1) pdm09.
W czerwcu 2016 r. Do ACIP przedstawiono wstępne szacunki skuteczności szczepionki na lata 2015-2016 z sieci skuteczności szczepień przeciwko grypie oraz z kilku innych badań obserwacyjnych. W każdym z tych badań oszacowana skuteczność szczepionki przeciw A (H1N1) pdm09 była niższa w przypadku żywych atenuowanych szczepionek niż w szczepionce inaktywowanej. Wstępne szacunki Departamentu Obrony dla dzieci w wieku od 2 do 17 lat wykazały nieistotną skuteczność szczepionki wynoszącą 15% dla czterowalentnej żywej atenuowanej szczepionki przeciwko A (H1N1) pdm09, w porównaniu ze znaczącą 68% skutecznością dla inaktywowanego trójwartościowego lub czteroosobowego Szczepionka.22 Badanie kliniczne w sprawie grypy dziecięcej (ICICLE) (ClinicalTrials.gov number, NCT01997450) oszacowało skuteczność szczepionki u dzieci w wieku od 2 do 17 lat w placówkach badawczych w ośmiu stanach USA
[podobne: ośrodek chorób rzadkich, cennik leczenia zębów, edukacja zdrowotna definicja ]
[hasła pokrewne: leczenie lekomanii, nfz przegladarka skierowan do sanatorium, stomatologia estetyczna szczecin ]

Tags: , ,

No Responses to “Skuteczność szczepionki przeciwko grypie w Stanach Zjednoczonych w sezonie 2015-2016 ad 7”

 1. Cezary Says:

  Ludzie są chronicznie zmęczeni

 2. Midas Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do szczoteczki do zębów[...]

 3. Breadmaker Says:

  Dwóch lekarzy mnie zbyło, wyraźnie nie chcieli tego kłopotu.

 4. Natalia Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: peruka[...]

 5. Natural Mess Says:

  kurcze nie wiem co mam czy pluca czy oskrzela

 6. Jacek Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: stomatologia protetyka cennik[...]

 7. Filip Says:

  nie każdy ból biodra to zaraz coś poważnego

Powiązane tematy z artykułem: leczenie lekomanii nfz przegladarka skierowan do sanatorium stomatologia estetyczna szczecin