Medycyna estetyczna
Zabiegi medyczne oraz zdrowie

Strategia wyjścia VA

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Administracja Veterans Health Administration (VHA) została złapana przez system zarządzania wydajnością. Chociaż usunięcie niektórych osób z kluczowych stanowisk przywódczych ma silny symboliczny efekt, jego wpływ może być krótkotrwały: VHA ma długą historię skandali, które przetrwały. Krytykowany za niską jakość opieki w latach osiemdziesiątych, agencja w zadziwiający sposób usprawniła procesy i zarządzanie opieką. Jednak problemy z przepustowością i dostępem do opieki stanowią bardziej fundamentalne, strukturalne wyzwanie. Niektórzy komentatorzy sugerują, że obecny skandal oferuje kolejną możliwość zreformowania systemu VHA. Jednak wniosek, że odpowiednia reforma wiązałaby się z wprowadzeniem niewielkich zmian w obecnie świadczonych usługach VHA, jest mało inspirujący. Być może teraz nadszedł czas na bardziej kompleksową reformę reformy VHA, zaprojektowaną z myślą o najnowszych tendencjach, przyszłych prognozach i dążeniu do poprawy dostępu weteranów do opieki zdrowotnej o wysokiej jakości.
Populacja weteranów w USA, pacjenci przyjmujący opiekę za pośrednictwem VHA i roczne koszty, 2001-2013. VHA znajduje się w sytuacji nie do pozazdroszczenia: pociąga za sobą wysokie koszty stałe systemu opieki zdrowotnej, największej pensji siły roboczej w rządzie federalnym i dużej administracji. Aby zwiększyć efektywne wykorzystanie tych aktywów o stałym koszcie poprzez rozłożenie ich kosztów na większą bazę, VHA dąży do zwiększenia liczby zarejestrowanych wśród weteranów. Wysiłki te odniosły sukces i wygenerowały zwiększony popyt – około dwie trzecie zarejestrowanych osób faktycznie korzysta z usług VHA – co doprowadziło do wezwań do rozszerzenia i budowy większej liczby obiektów. Ale wysiłek zaowocował również świadczeniem usług dla większej liczby osób, które nie są zatrudnione, oraz szybko rosnących środków medycznych, które przewyższają tendencje w zakresie rejestracji (patrz tabela).
Jednak niedawne zyski z rekrutacji raczej nie będą kontynuowane z trzech powodów. Po pierwsze, liczba weteranów gwałtownie maleje i przewiduje się, że spadnie o jedną trzecią w ciągu najbliższych 25 lat (www.va.gov/vetdata/Veteran_Population.asp). Po drugie, ogromna większość weteranów ma już dostęp do opieki zdrowotnej: prawie 90% weteranów poniżej 65 roku życia ma ubezpieczenie zdrowotne, a i 77% osób zapisanych na VHA ma pewien rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego oprócz swoich świadczeń VHA, zgodnie z do ankiety VHA z 2011 r. Wreszcie, ci ubezpieczeni w duńskim ubezpieczeniu, zarejestrowani weterani nie są bardzo zależni od opieki VHA, ich opieka VHA wydaje się nie być skoordynowana z opieką uzyskaną z innych systemów opieki zdrowotnej, a opieka VHA, którą otrzymują, nie wydaje się być bardzo skuteczna.2 Nowsze programy federalne – takie jak Medicare Part D, rozszerzenia Medicaid i giełdy ubezpieczeniowe utworzone na podstawie ustawy Affordable Care Act (ACA) – oferują weteranom nowe opcje opieki i mogą dodatkowo zmniejszyć zależność od VHA. Zasadniczo podwójny system jest powielany i nieefektywny.
Stany Zjednoczone to wielki kraj. Weterani są szeroko rozproszeni po całym świecie i mają wiele innych możliwości opieki poprzez różne mechanizmy finansowania; dlatego też każdy szpital VHA jest używany przez stosunkowo niewielu weteranów i może mieć niewystarczającą liczbę pacjentów do bezpiecznego wykonywania, na przykład, interwencji chirurgicznych wysokiego ryzyka.3 Chociaż centralizacja niektórych usług może mieć sens, wydaje się, że takie narodowe centra są bardzo niewygodne dla większości potencjalnych pacjentów, a zatem zapewniają specjalistyczne usługi głównie dla pobliskich mieszkańców
Niedawne prawodawstwo proponuje dwustopniowy wysiłek mający na celu poprawę dostępu do opieki nad weteranami poprzez zwiększenie liczby pracowników i punktów dostępu do VHA oraz zachęcanie do korzystania z opieki w sektorze prywatnym dla weteranów mieszkających z dala od obiektów VHA.
[więcej w: ośrodek chorób rzadkich, leczenie kanałowe pod mikroskopem warszawa, triamcynolon ]
[hasła pokrewne: encyklopedia zdrowia, badania prenatalne koszt, aktualne wystepowanie grzybow ]

Tags: , ,

No Responses to “Strategia wyjścia VA”

 1. Natural Mess Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu stanazolol stanabol[...]

 2. Dorota Says:

  Czy jeśli pójdę na takie USG to dostanę też zdjęcia

 3. Dark Horse Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: suplementy[...]

 4. Marcelina Says:

  Nawet się nie spodziewaliśmy się że alergia a nietolerancja

 5. Sara Says:

  [..] Cytowany fragment: terapia alkoholowa[...]

 6. Dorota Says:

  Dlaczego lekarze postepuja tak z pacjentami?

Powiązane tematy z artykułem: aktualne wystepowanie grzybow badania prenatalne koszt encyklopedia zdrowia