Medycyna estetyczna
Zabiegi medyczne oraz zdrowie

Zaufanie publiczne do lekarzy – Medycyna USA w perspektywie międzynarodowej ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Stany Zjednoczone są związane na 24 miejscu pod względem odsetka dorosłych, którzy zgadzają się z oświadczeniem: Biorąc wszystko pod uwagę, lekarze w [waszym kraju] mogą być zaufani . Około 6 na 10 dorosłych w USA (58%) zgadza się z tym oświadczenie, w porównaniu z ponad trzema czwartymi w Szwajcarii (83%), Danii (79%), Holandii (78%) i Wielkiej Brytanii (76%) (ISSP 2011-2013) (patrz tabela). Część tej różnicy może być związana z brakiem powszechnego systemu opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych. Jednak kraje znajdujące się w czołówce międzynarodowych rankingów zaufania i te w pobliżu dna mają zróżnicowane systemy pokrycia, więc brak uniwersalnego systemu wydaje się mało prawdopodobny.
Natomiast Stany Zjednoczone plasują się na trzecim miejscu pod względem odsetka dorosłych, którzy twierdzą, że byli całkowicie lub bardzo zadowoleni z leczenia, które otrzymali podczas ostatniej wizyty lekarskiej (56%). Spośród 10 krajów, które są najniższe w publicznym zaufaniu wśród lekarzy w swoich krajach, wszystkie oprócz Stanów Zjednoczonych również zajmują 19 lub mniej miejsca w zakresie zadowolenia pacjentów z własnej opieki medycznej.
Stany Zjednoczone również różnią się od większości innych krajów tym, że dorośli z USA z rodzin o niskich dochodach (definiowane jako rodziny z dochodami w najniższej jednej trzeciej w każdym kraju, co oznacza, że roczny dochód jest mniejszy niż 30 000 USD w Stanach Zjednoczonych) są znacznie niższe. ufając lekarzom i mniej zadowolonym z własnej opieki medycznej niż osoby dorosłe spoza rodzin o niskich dochodach. Mniej niż połowa (47%) ankietowanych Amerykanów o niskich dochodach zgodziła się, że lekarze amerykańscy mogą być zaufani – znacznie mniej niż 63% Amerykanów, którzy nie byli biedni, którzy wyrazili taką opinię. Amerykanie o niskim dochodzie byli również mniej skłonni niż Amerykanie o niskich dochodach (48% do 59%), aby byli całkowicie lub bardzo zadowoleni z leczenia podczas ostatniej wizyty lekarskiej (ISSP 2011-2013) (patrz Dodatek dodatkowy, dostępny z pełnym tekstem tego artykułu na).
Chociaż Amerykanie o niskim dochodzie wyrazili większe zaufanie do lekarzy niż ich odpowiedniki o niskich dochodach, kiedy odpowiedzi były analizowane przez grupę dochodową, Stany Zjednoczone nadal zajmowały 22. miejsce wśród 29 krajów. Z drugiej strony, chociaż Amerykanie o niskich dochodach rzadziej niż Amerykanie o niskich dochodach informowali, że są całkowicie lub bardzo zadowoleni z własnej opieki, Stany Zjednoczone nadal zajmują siódme miejsce wśród osób o niskich dochodach (ISSP 2011-2013 ).
Ten sam wzorzec występuje w subpopulacjach określonych przez wiek lub płeć. Amerykanie w wieku 65 lat lub starsi byli znacznie bardziej skłonni niż młodsi Amerykanie, aby zgodzić się z opinią, że lekarzy amerykańskich można ufać (69% vs. 55%), a mężczyźni z USA byli znacznie bardziej prawdopodobne niż kobiety z USA (63% do 54 %). Jednak Stany Zjednoczone uplasowały się niżej pod względem zaufania do zawodu niż większość innych krajów zarówno wśród mężczyzn (21.), jak i osób w wieku 65 lat lub starszych (22.) (ISSP 2011-2013).
Wyciągając wnioski z tych międzynarodowych porównań, ważne jest, aby uznać, że struktury, w których lekarze mogą wpływać na politykę zdrowotną, różnią się w zależności od kraju. Uważamy, że proces polityczny w Stanach Zjednoczonych, z jego szerokim zasięgiem medialnym, sprawia, że opinia lekarzy wydaje się bardziej kontrowersyjna niż wydaje się w wielu innych krajach
[patrz też: levitra bez recepty, poradnia otolaryngologiczna, medycyna estetyczna lodz ]
[więcej w: przychodnia salus, alfa pvp skutki uboczne, stomatolog mokotów ]

Tags: , ,

No Responses to “Zaufanie publiczne do lekarzy – Medycyna USA w perspektywie międzynarodowej ad”

 1. Esquire Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu protetyka bielsko biała[...]

 2. Kamila Says:

  Myślę, że warto się skonsultować z lekarzem czy nadal to polecają

 3. Cross Thread Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: cellulit[...]

 4. Married Man Says:

  Podobnie jak pieprzyki.

Powiązane tematy z artykułem: alfa pvp skutki uboczne przychodnia salus stomatolog mokotów