Medycyna estetyczna
Zabiegi medyczne oraz zdrowie

Zaufanie publiczne do lekarzy – Medycyna USA w perspektywie międzynarodowej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Reforma amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej wkracza w nową fazę, a jej nacisk kładzie się na rozszerzenie zakresu ochrony zdrowia na ulepszanie naszych systemów opieki nad pacjentami. Pojawia się pytanie, jaką rolę będzie odgrywać zawód lekarza i jego liderzy w kształtowaniu przyszłych krajowych polityk opieki zdrowotnej, które wpływają na podejmowanie decyzji dotyczących opieki nad pacjentem. Badania sugerują, że aby lekarze odgrywali istotną rolę w podejmowaniu takich decyzji, musi istnieć relatywnie wysoki poziom zaufania publicznego do poglądów i przywództwa profesji. Jednak badanie danych amerykańskich opinii publicznej w czasie oraz najnowszych danych porównawczych dotyczących zaufania publicznego do lekarzy jako grupy w 29 krajach uprzemysłowionych budzi pewien niepokój w związku z potencjalną rolą i wpływem lekarzy na opinię publiczną w USA.
W projekcie wspieranym przez Fundację Roberta Wooda Johnsona i Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego, dokonaliśmy przeglądu danych z ankiety historycznej na temat zaufania publicznego do amerykańskich lekarzy i liderów medycznych od 1966 do 2014 r., A także ankiety przeprowadzonej w 29 krajach od marca 2011 r. Do Kwiecień 2013 r. W ramach Międzynarodowego Programu Ankiet Społecznych (ISSP), międzynarodowa współpraca między uniwersytetami i niezależnymi instytucjami badawczymi (ISSP 2011-2013) (patrz: sondaże opinii na temat publicznego zaufania lekarzy do informacji o sondażu). Odkryliśmy, że, jak już wcześniej informowaliśmy, publiczne zaufanie do liderów amerykańskiego zawodu lekarza gwałtownie spadło w ciągu ostatniego półwiecza. W 1966 roku prawie trzy czwarte (73%) Amerykanów powiedziało, że mają wielkie zaufanie do przywódców zawodów medycznych. W 2012 r. Tylko 34% wyraziło ten pogląd (Harris 1966-2012). Jednocześnie zaufanie do lekarzy pozostało wysokie. Ponad dwie trzecie społeczeństwa (69%) ocenia uczciwość i standardy etyczne lekarzy jako grupy jako bardzo wysokie lub wysokie (Gallup 2013). Nasz przegląd licznych analiz danych dotyczących opinii publicznej dotyczących zaufania publicznego do instytucji i zawodów sugeruje, że spadek zaufania jest prawdopodobnie spowodowany szerokimi zmianami kulturowymi w Stanach Zjednoczonych, a także rosnącym zaniepokojeniem reakcjami liderów medycznych na główne problemy krajowe, które mają wpływ na amerykański system opieki zdrowotnej. 1,2 Obecnie zaufanie publiczne do amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej jest niskie, a jedynie 23% wyraża dużo lub dość dużo zaufania do systemu (Gallup 2014). Uważamy, że zawód lekarza i jego liderzy są postrzegani jako czynnik sprzyjający.
Zjawisko to nie dotyczy lekarzy w wielu innych krajach. W istocie poziom zaufania publicznego do lekarzy jako grupy w Stanach Zjednoczonych plasuje się w dolnej granicy poziomów zaufania w 29 uprzemysłowionych krajach objętych badaniem ISSP. Bliższe badanie tych porównań ujawnia wyniki podobne do tych z poprzednich badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych: zadowolenie pacjentów z opieki medycznej, jaką otrzymali podczas ostatniej wizyty lekarskiej, nie odzwierciedla spadku ogólnego zaufania. Stany Zjednoczone zajmują wysokie miejsce w tej mierze zadowolenia. W rzeczy samej, Stany Zjednoczone są wyjątkowe wśród badanych krajów, ponieważ plasują się na najniższym poziomie zaufania publicznego do lekarzy w kraju, ale w czołówce, jeśli chodzi o zadowolenie pacjentów z własnego leczenia.
Postawy dotyczące lekarzy, według krajów
[patrz też: nzoz szczecin, anatomia palpacyjna, triamcynolon ]
[więcej w: leczenie lekomanii, nfz przegladarka skierowan do sanatorium, stomatologia estetyczna szczecin ]

Tags: , ,

No Responses to “Zaufanie publiczne do lekarzy – Medycyna USA w perspektywie międzynarodowej”

  1. Kickstart Says:

    Nie wiem kto to pisal ale do konca sie z tym nie zgadzam

  2. Gabriela Says:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: powiększanie członka[...]

  3. Roadblock Says:

    Nie ufam lekarzom

Powiązane tematy z artykułem: leczenie lekomanii nfz przegladarka skierowan do sanatorium stomatologia estetyczna szczecin